Jak korzystać

KLIN  Wrocławia

Klub – stowarzyszenie skupiające ludzi w celu organizowania i uczestniczenia w wydarzeniach edukacyjnych, intelektualnych i kulturalnych.

KLIN – to nie tylko maszyna prosta używana do rozszczepienia twardego materiału, to także grupa inteligentów zorganizowana w klubie, która w sposób aktywny korzysta z bogatej oferty propozycji wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych i swą inicjatywą przyczyniać się pragnie do wzbogacenia tej oferty oraz wzrostu jej aktywności.

Wrocław – miasto spotkań, miasto kultury, miasto, które potrafiło wykorzystać swoje położenie, ciekawą historię i zabytki. Miasto o bogatej ofercie propozycji wydarzeń edukacyjnych, intelektualnych i kulturalnych, które zasłużyło aby inteligencja w nim zamieszkująca wykazała zdecydowanie większa obecność i aktywność.

Wstępne szczegóły organizacji pracy klubowej

 1. KLIN  zwany dalej klubem.

 2. Potencjalny członek klubu często bywa osobą zapracowaną, zabieganą, której ciągle brakuje czasu, nawet dla bliskich. Bywa, że ma kłopoty z asertywnością. Początkowo wydaje się mu, że nie jest w stanie wieść życia inteligenckiego, chociażby z braku czasu. Szybko się jednak przekonuje, że bycie inteligentem pomaga zarówno w organizacji swojego czasu, układaniu priorytetów, wartościowaniu i osiąganiu satysfakcji.

 3. Klub zainicjował swoje istnienie jesienią 2009 roku we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, rekrutując swoich pierwszych członków spośród doradców metodycznych i konsultantów WCDN-u.

 4. Lata 2010 i 2011 poświęcone były głównie popularyzacji i wspieraniu Wrocławia w staraniach miasta o otrzymanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

 5. Przyjęto założenie, że klub będzie stowarzyszeniem non profit, nie wymagającym wpisowego, składek, dofinansowania, nie przynoszącym korzyści finansowych jedynie korzyści intelektualne dla członków klubu są przewidziane.

 6. Jesień 2012 roku to początek nowego etapu pracy klubowej poświęconej głównie wspieraniu Nauczycieli i Uczniów Szkół Wrocławia organizujących się wokół projektów, które mogą między innymi przyczynić się do dobrego przygotowania się naszego miasta na rok 2016  kiedy nasze miasto dzierżyć będzie tytuł - Europejskiej Stolicy Kultury. 

 7. Podejmowane inicjatywy wpisują się w nowatorski projekt edukacyjny realizowany we Wrocławiu „Szkoła w mieście”

Jak korzystać?

1. Źródło informacji

Można śledzić informacje, zwłaszcza w zakładce KLIN poleca, umieszczane przez członków klubu, by dowiedzieć się o organizowanych we Wrocławiu wydarzeniach edukacyjnych, intelektualnych i kulturalnych.

2. Samodzielne dodawanie informacji

Zachęcamy do założenia własnego konta na stronie KLIN i zostania członkiem klubu. Umożliwi to:

 • dodawanie zapowiedzi wydarzeń,
 • polecanie innym użytkownikom informacji,

Aby dodać informację, należy po zalogowaniu się kliknąć link "Dodaj zawartość" w lewym menu, wybrać odpowiedni rodzaj zawartości i wypełnić formularz. Wiadomość pojawi się na stronie natychmiast po zatwierdzeniu przez redakcję serwisu.

3. Jak się zarejestrować

To proste. Wystarczy:

 • kliknąć odnośnik Dodaj treść, znajdujący się na końcu menu,
 • następnie wypełnić krótki formularz, podając preferowaną nazwę użytkownika, swój adres e-mail i hasło,
 • natychmiast po zatwierdzeniu formularza na podany adres zostanie wysłana wiadomość potwierdzająca założenie konta - należy otworzyć otrzymaną wiadomość i potwierdzić założenie konta przez kliknięcie podanego w niej linka,
 • konto stanie się aktywne w ciągu jednego - dwóch dni roboczych, po zatwierdzeniu przez administratora.

4. Moderacja

Wszelkie dodawane przez członków klubu informacje i komentarze publikowane są po akceptacji redakcji strony. Jeżeli wiadomość zostanie zatwierdzona, ukaże się na stronie nie później niż dwa dni robocze po dodaniu.

5. Najważniejsze

Po zapoznaniu się z informacjami ze strony KLIN-a wyjdź z domu. Spotkaj się ze znajomymi. Skorzystaj z bogatej oferty kulturalnej Wrocławia. Poleć nasz adres swoim znajomym - www.wcdn.wroc.pl/klin