Linki

Jesteśmy nowoczesną instytucją kultury o 50-letniej tradycji istnienia. Naszą misją jest popularyzacja kultury.

Polecam ogólnie link Culture.pl

urbancard premium dla dzieci dla seniorów esk wakacje 2015 w plenerze

American Film Festival (AFF) będzie okazją do zapoznania się ze współczesną kinematografią amerykańską, a przez nią również z kulturą i rzeczywistością Stanów Zjednoczonych. Na festiwalu będą prezentowane zarówno najnowsze tytuły uznanych reżyserów, jak również dzieła nieznanych twórców.

Ceniony ośrodek kulturalny we Wrocławiu, zaprasza na koncerty, kabaret, spektakle itd. do dwóch sal: teatralno-koncertowej i kameralnej.

Nowa siedziba wydawnictwa nie tylko połączy wszystkie trzy funkcje, będzie także galerią i czytelnia, w której będzie można nabywać książki,  w Przejściu Garncarskim 2. To jedna z trzech uliczek (obok Sukiennic i Przejścia Żelaźniczego) znajdujących się w centrum wrocławskiego rynku.     

Upowszechnia m. in. klasykę sztuki współczesnej. Awangarda to największa galeria w obrębie BWA Wrocław. Mieści się w dawnym pałacu Hatzfeldów.

Zajezdnia MPK przy ul. Grabiszyńskiej to ważne miejsce dla powojennej historii Wrocławia.

ul. Tęczowa 79 /81 My, niezależni artyści, animatorzy kultury, organizacje działające na polu kultury i edukacji artystycznej postanowiliśmy wbrew panującemu marazmowi, bezradności twórców i konsumpcyjnej modzie przejąć inicjatywę w tym mieście.

Ta niezwykła edukacyjna przestrzeń przedstawia zwiedzającym historię Hali Stulecia, genezę jej powstania i przemian na przestrzeni lat, wprowadzając jednocześnie w świat architektonicznych projektów jutra.

Programowa działalność Centrum realizowana jest w oparciu o doświadczenia i projekty zespołu Fundacji WRO Centrum Sztuki Mediów, jedynej w Polsce niezależnej organizacji zajmującej się sztuką współczesną, mediami i technologią.

Centrum Technologii Audiowizualnych  jest państwową instytucją kultury. Prowadzi działalność w dziedzinie nowych technologii wizualnych głównie dla potrzeb kinematografii. Zajmuje się realizacją obrazów wielowarstwowych, podejmuje zadania na rzecz podnoszenia kwalifikacji zawodowych kadry realizatorów filmowych specjalizujących się w wielowarstwowych technologiach obrazu.

go.wroclaw.pl – zaplanuj z nami wolny czas  - To źródło informacji o możliwościach spędzenia wolnego czasu we Wrocławiu.

DCF jest miejscem spotkań filmowych dla tych, którzy oczekują od kina czegoś więcej, niż tylko rozrywki. Repertuar ma stanowić szeroki wybór światowego, europejskiego i polskiego kina, oparty na „studyjnych”, „art-housowych” propozycjach.

Archiwalne fotografie Wrocławia od najdawniejszych czasów po dzień dzisiejszy.

Wrocławski festiwal od kilku lat przyciąga do stolicy Dolnego Śląska zwolenników muzyki z najwyższej półki.

Z okazji Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia

Powołana przez miasto Wrocław, służy prezentacji sztuki polskiej i międzynarodowej. Działania Galerii nie ograniczają się tylko i wyłącznie do przestrzeni Wrocławia. Jednostka promuje sztukę polską za granicą – szczególnie kładąc nacisk na upowszechnianie prac wrocławskich artystów.

To miejsce dedykowane dzieciom i dorosłym. Naszym celem jest rozbudzenie ciekawości i chęci zrozumienia nauki oraz wzmocnienie szacunku do otaczającego nas świata. Dzięki naszym interaktywnym eksponatom i zajęciom warsztatowym odwiedzający nas Goście zgłębiają tajniki nauk ścisłych, angażując w proces poznawczy wszystkie zmysły.

Hydropolis – miejsce dla spragnionych wiedzy! 
Czy wiesz, że woda pokrywa aż 70% powierzchni Ziemi? To tej substancji dedykowana jest wystawa. Przygotuj się na niezwykłą podróż i odkryj otaczający nas świat z nowej perspektywy.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, dzięki wsparciu miasta Wrocław, prowadzi największy w Polsce multipleks prezentujący kino artystyczne.

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu jest instytucją kultury miasta Wrocławia od 1991 roku. Jest to miejsce koncertów i prób muzycznych, recitali wokalnych i instrumentalnych.

Klubokawiarnia Mleczarnia ul. Pawła Włodkowica 5 50-072 Wrocław - Sprawdź kalendarz imprez

„Literatka”. Powstała w połowie 2006 roku w Kamienicy Pod Złotym Słońcem na rynku wrocławskim. Przez półtora roku miała przyjemność gościć znakomitych pisarzy, aktorów, reżyserów, malarzy i muzyków.

Biblioteka realizuje cele poprzez gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie materiałów bibliotecznych służących rozwijaniu czytelnictwa oraz zaspokajaniu potrzeb informacyjnych, edukacyjnych oraz samokształceniowych mieszkańców Wrocławia.

Jedyne w Polsce Muzeum Architektury mieści się w pobernardyńskim zespole klasztornym z XV wieku, który składa się z kościoła św. Bernardyna ze Sienny i czworoboku klasztornego wokół wirydarza. Jako jedna z nielicznych zachowanych budowli średniowiecznych tego typu na Śląsku, należy do najcenniejszych zabytków Wrocławia.

Muzeum prowadzi bogatą działalność naukową i edukacyjną, jest również organizatorem wielu wystaw czasowych, imprez kulturalnych i spotkań naukowych.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu ma jedną z największych kolekcji sztuki nowoczesnej w kraju.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu ma jedną z największych kolekcji sztuki nowoczesnej w kraju.

Misją Muzeum Pana Tadeusza jest pokazanie rangi dzieła Adama Mickiewicza w zmieniającej się rzeczywistości historycznej i kulturalnej Europy na przestrzeni ostatnich dwustu lat, a także ukazanie poematu Pan Tadeusz jako tekstu kształtującego nowoczesne myślenie o tradycji i tożsamości kulturowej.

Jest pierwszą w Polsce tego typu placówką poświęconą teatrowi z siedzibą w dawnym skrzydle południowym wrocławskiego Pałacu Królewskiego.

Schron przy placu Strzegomskim -  siedziba Muzeum Współczesnego Wrocław.

Połączona Filharmonia Wrocławskia i Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans w jedną instytucję kultury – Narodowe Forum Muzyki.

Zbiory Narodowego Instytutu Audiowizualnego - zbiory kultury audiowizualnej - spektakle, koncerty, archiwalne audycje radiowe, animacje, filmy dokumentalne i eksperymentalne

Prywatna instytucja kultury we Wrocławiu. Mieści się w odnowionej zabytkowej kamienicy przy placu Solnym 4

Niemal po siedemdziesięciu latach Pawilon Czterech Kopuł, jedna z ciekawszych modernistycznych budowli Wrocławia, stała się przestrzenią dostępną dla publiczności.  Muzeum Sztuki Współczesnej, nowy oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu. 

Radio Wrocław Kultura to nasza odpowiedź na rosnące zainteresowanie kulturą. Wrocław będzie wkrótce Europejską Stolicą Kultury, włączamy się w to święto, towarzysząc jednej z najlepiej rozwiniętych dziedzin miejskiego życia w formule 24-godzinnego programu muzyczno-publicystycznego.

Organizacja pozarządowa, której głównym celem jest działanie na rzecz lokalnych społeczności. 

Capitol to teatr otwarty na odkrywcze formy muzyczne i teatralne, lecz nie odwracający się od dobrych tradycji. Wystawia spektakle dla widzów dorosłych i dla dzieci: od przedstawień rozrywkowych, broadwayowskich musicali po adaptacje polskiej i światowej literatury, angażujące odbiorców w inteligentny dialog z twórcami. 

Portal aplikacyjny jest internetowym serwisem informacyjnym, na którym prezentowane są aktualne informacje, będące przedmiotem zainteresowania szerokiego grona odbiorców, związanych z wrocławską edukacją.

Jesteśmy jednostką organizacyjną Gminy Wrocław. Realizujemy zadania z zakresu spraw społecznych, edukacji i zdrowia publicznego. Zajmujemy się kulturą, edukacją, wolontariatem, aktywizacją młodzieży, seniorów i rodzin, dialogiem międzykulturowym, wspieraniem inicjatyw lokalnych. 

Młoda Czeszka postanowiła sama stworzyć serwis w języku czeskim dotyczący Wrocławia. Od prawie roku prowadzi bloga zatytułowanego „Květ Evropy. Vratislav na dosach”, czyli „Kwiat Europy. Wrocław na wyciągnięcie ręki”