BipStowarzyszenie Nauczycieli Matematykiinaczej

Cay Wrocaw Czyta Dzieciom

Klub lekkiej inteligencji nauczycielskiej


Wysza Szkoa Handlowa we Wrocawiu


of-banner-150x80

Zaproszenie na jesienne warsztaty
wtorek, 14 listopada 2017 14:40

Szanowni Państwo! Zapraszam serdecznie na jesienne warsztaty „Akcja – integracja. Integracja zespołów klasowych i grup nieformalnych”,
„Trening umiejętności komunikacyjnych i kształtowania postawy asertywnej” i „Dziecko o wysokich potencjałach rozwojowych – wyzwania w pracy nauczyciela”.

Zgłoszenia są do pobrania na stronie WCDN w zakładce  Informator
http://www.wcdn.wroc.pl/www/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=6

W razie pytań zachęcam do kontaktu mailowego  -   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Agnieszka Ratajczak-Mucharska
doradca metodyczny„Akcja – integracja. Integracja zespołów klasowych i grup nieformalnych”
Kod formy ARM 8
29 listopada 2017, godz. 16.00 – 20.00  w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Słubickiej 29
(sala 316, 3 piętro),  koszt 60 zł.
Dobrze zaplanowana i przeprowadzona integracja jest w stanie wzmocnić zespół klasowy (jak i każdą inną mniej formalną grupę), a także przyczynić się do zwiększenia identyfikacji z nim. Dla osoby prowadzącej jest też okazją, aby zobaczyć  – jak w soczewce – relacje interpersonalne tworzące się lub już panujące w danej grupie lub ewentualne trudności (np. komunikacyjne), które utrudniają aktywne uczestnictwo  poszczególnych członków zespołu.
Celem szkolenia jest poznanie przykładów ćwiczeń i zabaw integrujących grupę, zwiększających stopień wzajemnej znajomości oraz umiejętność trafnego dobrania wybranych  ćwiczeń w konkretnej sytuacji wychowawczej (tworzenie zespołu, zbliżenie zespołu, który już się zna, konfliktu w  zespole)

„Trening umiejętności komunikacyjnych i kształtowania postawy asertywnej”
Kod formy ARM 12
5 grudnia 2017, godz. 16.00 – 20.00  w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Słubickiej 29
(sala 316, 3 piętro),  koszt 60 zł.
Wydawać się może, że szkolenie z zakresu komunikacji (zapewne kolejne w karierze zawodowej) to zbędna powtórka i zestaw truizmów. Wszak wszyscy nauczyciele są odpowiednio wykształceni, posługujemy się tym samym językiem ojczystym i od lat służy on nam za narzędzie pracy. Niestety jak się okazuje – narzędzie zawodne a jeszcze częściej generator trudności i konfliktów. Gdy napotykamy sytuację trudną w relacjach interpersonalnych – gdy pojawiają się emocje, różnice interesów, rozbieżności w ocenie sytuacji – okazuje się, że  biegła znajomość języka ojczystego, niestety, nie wystarcza. Ważna staje się umiejętność zdiagnozowania wewnętrznych i zewnętrznych trudności, które wpływają na relacje między nauczycielem a uczniem, rodzicem ucznia lub współpracownikami. Przydatne okażą się proste techniki opanowania własnych negatywnych emocji i zaprezentowania asertywnej postawy w trudnych sytuacjach interpersonalnych.

„Dziecko o wysokich potencjałach rozwojowych – wyzwania w pracy nauczyciela”
Kod formy ARM 11
6 grudnia 2017, godz. 16.00 – 20.00  w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Słubickiej 29
(sala 316, 3 piętro),  koszt 60 zł,

Dziecko o wysokich potencjałach rozwojowych, dziecko uzdolnione – to ogromna radość ale i… wyzwanie dla niejednego nauczyciela. Jak wspierać, nie tracąc z oczu pozostałych uczniów? Jak budować adekwatne poczucie własnej wartości - zamiast, często już rozdmuchanego, narcystycznego ego? Jak zaciekawić zblazowanego uczestnika „wszystkich kursów świata”. Jak zadbać o rozwój społeczny, włączenie do grupy, jednocześnie indywidualizując proces dydaktyczny – i czy to w ogóle możliwe?...
Jak diagnozować specyficzne potrzeby edukacyjne i emocjonalne dzieci? Jakie stosować ćwiczenia i zadania stymulujące potencjały rozwojowe funkcji poznawczych dziecka? Wreszcie -  jak rozmawiać z rodzicami dziecka zdolnego?  Wszystkim tym zagadnieniom przyjrzymy się podczas warsztatów – w trakcie ćwiczeń i dyskusji.

 
.