Bip

Stowarzyszenie Nauczycieli Matematykiinaczej

Cay Wrocaw Czyta Dzieciom

Klub lekkiej inteligencji nauczycielskiej


Wysza Szkoa Handlowa we Wrocawiu


of-banner-150x80

Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły. Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach i placówkach systemu oświaty.
środa, 07 lutego 2018 15:11

Zapraszamy serdecznie zainteresowanych nauczycieli na wiosenne warsztaty – ich tematyka wpisuje się w dwa z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018:

Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły.

Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach i placówkach systemu oświaty.

21.02.2018     „Najtrudniejszy klient szkoły: rodzic”  kod ARM 2

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak zdiagnozować wewnętrzne i zewnętrzne trudności, oraz  jakiego rodzaju postawy, zachowania i komunikaty nauczyciela wpływają negatywnie a jakie pozytywnie na relację  z rodzicami. Rozwiną także swoje kompetencje personalne i komunikacyjne – jako podstawowe narzędzie w współpracy z rodzicami

28.02.2018     „Agresja  nasza powszechna  –  jak sobie z nią radzić”? kod ARM 1

Na szkoleniu przyjrzymy się zjawisku agresji i nauczymy rozróżniać ją od innych zbliżonych zjawisk i zachowań. Zastanowimy się czym jest uwarunkowana, w jaki sposób się manifestuje i jak możemy sobie z nią radzić za pomocą ograniczonych narzędzi jakimi dysponujemy w szkole. Uczestnicy dowiedzą się jakiego rodzaju postawy, zachowania i komunikaty nauczyciela przyczyniają się do eskalacji, a które – do wyciszania negatywnych emocji i zachowań u uczniów.

14.03.2018  „AKCJA – INTEGRACJA. Integracja zespołów klasowych i grup nieformalnych”  Kod ARM 8

Celem szkolenia jest poznanie przykładów ćwiczeń i zabaw integrujących grupę, zwiększających stopień wzajemnej znajomości oraz umiejętność trafnego dobrania wybranych  ćwiczeń w konkretnej sytuacji wychowawczej (tworzenie zespołu, zbliżenie zespołu, który już się zna, konfliktu w  zespole)

07.03.18   „ino oni nie chcom chcieć!” - zagadki  motywacji ARM 4

Uczestnicy poszerzą wiedzę i kompetencje metodyczne w oparciu o najnowsze badania i odkrycia psychologii poznawczej – w zakresie motywacji i uczenia się. Dowiedzą się  jakiego rodzaju postawy, zachowania i komunikaty nauczyciela działają demotywująco na uczniów, a jakie sprzyjają wzrostowi motywacji do nauki.

18.04.18  „Socjotechniki – bez paniki. Techniki wywierania wpływu użyteczne w szkole” ARM 13

Uczestnicy dowiedzą się jak zastosować wybrane socjotechniki wpływające na poprawę komunikacji i relacji między nauczycielem a uczniem, rodzicem, oraz innymi pracownikami szkoły, poznają podstawowe pojęcia z zakresu psychologii społecznej oraz założenia koncepcji wywierania wpływu R. Cialdiniego. Dowiedzą się także  jakiego rodzaju postawy, zachowania i komunikaty nauczyciela wpływają pozytywnie na jego relacje z innymi osobami.

Wszystkie zajęcia odbywają się w środy  godz 16.00  -  20.00  w Zespole Szkół nr 1

przy  ul. Słubickiej 29-33;  koszt 60zł, formularz zgłoszenia do pobrania na stronie WCDN , w zakładce  INFORMATOR, więcej informacji oraz zgłoszenia na adres   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Zapraszam serdecznie

psycholog- doradca

Agnieszka Ratajczak-Mucharska

 
.