Warsztaty online pt. „Matematyczne escape roomy – offline i online”

Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli serdecznie zaprasza nauczycieli matematyki uczących w szkołach podstawowych do udziału w warsztatach pt. „Matematyczne escape roomy – offline i online”.

Uczestnicy warsztatów poznają narzędzia umożliwiające przygotowanie zagadek, szyfrów przydatnych przy tworzeniu escape room offline i online.

Spotkanie online na platformie Microsoft Teams rozpocznie się 13 października 2022 roku o godz. 16.00 i potrwa 4 godziny dydaktyczne. Czytaj dalej Warsztaty online pt. „Matematyczne escape roomy – offline i online”

6. Wrocławski Almanach Filmowy „Historie Edyty Stein” – konkurs na esej filmowy

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące nr I we Wrocławiu oraz Centrum Historii Zajezdnia, Towarzystwo Edyty Stein i Kino Nowe Horyzonty. Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawuje Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Konkurs kierujemy do uczniów 7-8 klas szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych Wrocławia. Zadaniem uczestników jest zrealizowanie krótkiego eseju filmowego (do 5 minut).

Tematem tegorocznego konkursu jest historia Edyty Stein, której życiem i tekstami chcemy zainteresować młodych ludzi. Czytaj dalej 6. Wrocławski Almanach Filmowy „Historie Edyty Stein” – konkurs na esej filmowy

Konferencja otwarcia dla nauczycieli historii, HiT i WOS szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Muzeum Pana Tadeusza zapraszają nauczycieli historii, HiT i WOS szkół podstawowych i ponadpodstawowych na konferencję inaugurującą rok szkolny 2022/2023.

Gospodarzem wydarzenia jest Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu i spotkanie z dyrektorem tej instytucji rozpocznie konferencję. Czytaj dalej Konferencja otwarcia dla nauczycieli historii, HiT i WOS szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Najtrudniejszy klient szkoły: rodzic

Zapraszamy do udziału w warsztatach „Najtrudniejszy klient szkoły: rodzic”, które poprowadzi psycholog Agnieszka Ratajczak-Mucharska. Zajęcia odbędą się 26 października 2022 r. (godz. 16.30-19.15) w siedzibie Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ulicy Swobodnej 73a.

Celem szkolenia jest rozwijanie kompetencji personalnych i komunikacyjnych jako podstawowych narzędzi we współpracy z rodzicami. Czytaj dalej Najtrudniejszy klient szkoły: rodzic

Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym. Perspektywa 2022

Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają na bezpłatne seminarium online pt. „Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym. Perspektywa 2022”.

Wydarzenie planowane jest na 29.09.2022 (czwartek), godz. 17.00 – 18.30, na platformie MS Teams i skierowane do nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczących geografii, historii, WOS i HiT. Czytaj dalej Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym. Perspektywa 2022

Tramwajowe czytanie po wrocławsku

Zapraszamy na uroczyste otwarcie czytania po wrocławsku w ramach akcji Cały Wrocław Czyta. W tramwaju Czytuś posłuchamy znanych wrocławian.

Spotkajmy się w piątek, 30 września o godz. 10.00 na przystanku obok Opery Wrocławskiej.

Czytamy dla zaproszonych grup dzieci i młodzieży, a także wrocławian (specjalne bilety dla nich będą czekały dwa dni wcześniej w skrzynkach bookcrossingowych na terenie Parku Staromiejskiego i na Pergoli obok Hali Stulecia). Czytaj dalej Tramwajowe czytanie po wrocławsku

Język angielski – poziom B1

Serdecznie zapraszamy na 90-godzinny kurs doskonalący „Język angielski – poziom B1”. Jego rozpoczęcie planowane jest na 6 października 2022 roku.

Zajęcia będą odbywały się w formie stacjonarnej we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Swobodnej 73a (jeśli zmieniłaby się sytuacja pandemiczna, zajęcia będą prowadzone online). Będą to spotkania raz w tygodniu (czwartek, godz. 17.00-19.30). Są to godziny dydaktyczne, czyli 45-minutowe. Czytaj dalej Język angielski – poziom B1