Sztuka autoprezentacji oraz wystąpień – jak kreować wizerunek profesjonalisty i prowadzić profesjonalne wystąpienia publiczne?

Zapraszamy na stacjonarne zajęcia Sztuka autoprezentacji oraz wystąpień – jak kreować wizerunek profesjonalisty i prowadzić profesjonalne wystąpienia publiczne? prowadzone przez Monikę Włodarczyk oraz dr Barbarę Kutrowską, 27 lutego (wtorek) o godz. 11.30 w siedzibie WCDN, sala nr 11.

Zapisy oraz pytania prosimy kierować do dr Barbary Kutrowskiej, mail: b.kutrowska@wcdn.wroc.pl, 71/7986880 w. 212.

 

Nowe przepisy dotyczące obowiązku opracowania i wdrożenia standardów ochrony małoletnich – warsztaty

Pracownia Wspierania Kadry Kierowniczej zaprasza dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek na warsztaty dotyczące nowych przepisów związanych z obowiązkiem opracowania i wdrożenia standardów ochrony małoletnich.
Szkolenie odbędzie się w dniu 29 lutego (czwartek) o godz. 9.30, w formule online.
Osoby, które są zainteresowane uczestnictwem, prosimy o dokonanie rejestracji na stronie WCDN w zakładce rejestracja na szkolenie. Czytaj dalej

VI Wrocławskie obchody Dnia Języka Ojczystego – 21 lutego

Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Dolnośląskie Centrum Filmowe mają przyjemność zaprosić dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych na VI Wrocławskie obchody Dnia Języka Ojczystego pod tytułem ,,Słowo do słowa, a będzie rozmowa”.

Specjaliści wielu dziedzin opowiedzą o różnorodnych perspektywach hasła „rozmowa”: w literaturze, w filmie, w życiu. Będzie bardzo interesująco. Najpierw posłuchamy wykładów, a później będziemy mogli o nich – oczywiście, porozmawiać.

Konferencja zaplanowana jest na 21 lutego 2024 r. w godzinach 10.00-14.30 w sali Warszawa (I piętro) Dolnośląskiego Centrum Filmowego, przy ul. Piłsudskiego 64 a. Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia. Czytaj dalej

Ogólnopolska Konferencja Montessori „Dziecko przyszłości”

W dniach 15-16 marca we Wrocławiu odbędzie się ciekawa konferencja, w której warto wziąć udział. Poniżej informacja od organizatora.

FUNDACJA Dolnośląskie Centrum Edukacji Montessori od kilku lat organizuje Ogólnopolską Konferencję Montessori „Dziecko przyszłości”. Wrocław jest ważnym miejscem na mapie dobrej edukacji w Polsce, a pedagogika Montessori stanowi istotny głos w rozmowie o kształceniu i wychowaniu dzieci i młodzieży oraz o roli nauczyciela i rodzica w procesie edukacji. Rozwiązania i wartości zaproponowane przez dr Marię Montessori, oparte na badaniach naukowych i ponad 100-letniej praktyce w przedszkolach i szkołach na całym świecie nie straciły na swojej aktualności. Wynika to z ich uniwersalizmu i oparciu o prawa naukowe. Czytaj dalej

Angielski na przedszkolnym dywanie – 4 pory roku

Zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego na warsztaty „Angielski na przedszkolnym dywanie – 4 pory roku”. Tym razem witamy wiosnę. Podczas spotkania przedstawione zostaną pomysły na gry i zabawy z języka angielskiego, a omawiane scenariusze pozwolą przygotować autorskie zajęcia dla różnych grup wiekowych.

Warsztaty odbędą się 12 marca 2024 r. (wtorek) o godz. 16.30 w siedzibie Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Odpłatność – 75 zł. Czytaj dalej

Po prostu PPK – pierwsze szkolenie 15 lutego

Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Polski Fundusz Rozwoju Portal PPK zapraszają na cykl bezpłatnych, krótkich szkoleń online nt. Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Poznaj prawdy i mity na temat programu, skorzystaj z wiedzy ekonomistów – ekspertów PPK, zadaj pytania prowadzącym webinaria i rozwiej wątpliwości. Czytaj dalej

Spotkanie ze szwedzką autorką książek – ÅSĄ LIND

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i dyrektorów wrocławskich przedszkoli i szkół podstawowych na bezpłatną, niezwykłą konferencję.

Specjalnie dla Państwa – gość prosto ze Szwecji Pani ÅSA LIND, pisarka dla dzieci i młodzieży, autorka „Piaskowego wilka” podzieli się doświadczeniem promowania czytelnictwa w Szwecji, odpowie na Państwa pytania, podpisze książki.

7 marca (czwartek), godzina 11.30 w Dolnośląskim Centrum Filmowym, ul. J. Piłsudskiego 64 a, sala LALKA na II piętrze. Uczestnicy wydarzenia otrzymają materiały edukacyjne. Przy sali będzie stoisko Wydawnictwa ZAKAMARKI z książkami szwedzkiej autorki, w promocyjnych cenach.

Czytaj dalej

Umiejętności coachingowe przydatne w pracy wychowawcy – druga część szkolenia

Zapraszamy zainteresowanych nauczycieli na sieć współpracy „Umiejętności coachingowe przydatne w pracy wychowawcy” – część 2.

Drugie spotkanie odbędzie się 21 lutego (środa) od 16.30 do 18.00 na platformie MS Teams. Podczas tego spotkania porozmawiamy o innych narzędziach stosowanych w coachingu, obserwacji i interpretacji oraz o udzielaniu budującej informacji zwrotnej. Jest to forma bezpłatna. Czytaj dalej