Taneczna szkoła

Zapraszamy nauczycieli wychowania fizycznego na bezpłatne warsztaty. Szkolenia poprowadzi: Leszek Lewandowski, trener tańca.

Program szkolenia:

  1. Wybrane zagadnienia z historii tańca towarzyskiego.
  2. Taneczna etykieta, czyli jak zachować się na parkiecie.
  3. Metodyka nauczania tańców standardowych – walc angielski, tango.
  4. Metodyka nauczania tańców latynoamerykańskich – cha-cha.

Czytaj dalej

Konferencja metodyczna dla nauczycieli języka niemieckiego i hiszpańskiego

Wydawnictwo Naukowe PWN organizuje konferencję metodyczną dla nauczycieli języka niemieckiego i hiszpańskiego. W programie m.in. wykład dr Anny Abramczyk „Klucze do kompetencji Twoich uczniów, czyli metodyka kształtowania kompetencji”.

Zachęcamy do udziału 20 kwietnia 2024 r. (sobota), o godz. 10.00 w Q Hotel Plus, przy ul. Zaolziańskiej 2 we Wrocławiu. Czytaj dalej

Filmowy Wrocław. Rynek i jego okolice – spotkanie z twórcami przewodnika

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na bezpłatne spotkanie z Panią Małgorzatą Urlich-Kornacką i Panem Bogdanem Bernackim, autorami nowego, niezwykle ciekawego przewodnika FILMOWY WROCŁAW. RYNEK I JEGO OKOLICE. Jest to pierwszy wrocławski przewodnik po plenerach filmowych.

Spotkanie rozpoczniemy 25 kwietnia 2024 r. o godz. 10.00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym, sala POLONIA. Czytaj dalej

Improwizacja – igraszki intelektu

Serdecznie zapraszamy nauczycieli wrocławskich szkół i przedszkoli na bezpłatne warsztaty: Improwizacja – igraszki intelektu, które poprowadzi Katarzyna Kuczyńska.

Na warsztaty składa się 5 spotkań: 17 kwietnia, 15 i 22 maja, 5 i 12 czerwca w godz. 18.00-19.30. Czytaj dalej

Po jasnej stronie problemów – jak prowadzić rozmowę budującą

Zapraszamy pedagogów, psychologów, wychowawców, specjalistów na bezpłatne warsztaty „Po jasnej stronie problemów – jak prowadzić rozmowę budującą”.

Zajęcia (3 godziny lekcyjne) prowadzone przez dr Magdalenę Czubak-Koch  planowane są w dniu 25 kwietnia 2024 r. (czwartek)  o godz. 16.00 w siedzibie Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Czytaj dalej