Ryszard Kessler został wiceprezydentem Wrocławia, będzie odpowiadał za Departament Edukacji

Nowym wiceprezydentem Wrocławia odpowiedzialnym za edukację we Wrocławiu został Ryszard Kessler. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego z tytułem doktora nauk humanistycznych, politologiem, wykładowcą akademickim. Przez kilka ostatnich lat związany z Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Czytaj dalej

Prosto i poprawnie w dokumentacji szkolnej

Zapraszamy dyrektorów i nauczycieli wrocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych na bezpłatne warsztaty: Prosto i poprawnie w dokumentacji szkolnej. Zajęcia poprowadzi dr hab. Marcin Poprawa – językoznawca z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, członek Pracowni Prostej Polszczyzny UWr. Czytaj dalej

Wiosenne czytanie w Ogrodzie Botanicznym już 22 maja

Serdecznie zapraszamy w środę 22 maja o godz. 10.30 na Wiosenne czytanie w Ogrodzie Botanicznym pod hasłem SŁOWO i OBRAZ.

W tym dniu spotykamy się przy Wierzbie Muzycznej, gdzie posłuchamy fragmentu książki „Porozmawiajmy o sztuce, tygrysie” Katarzyny Rygiel w wykonaniu gościa specjalnego imprezy: Magdaleny Kozieł-Nowak, ilustratorki książki. Czytaj dalej

Nabór kandydatów do realizacji zadań doradcy metodycznego

W związku z § 25 ust. 1–6 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r. poz. 2783) Dolnośląski Kurator Oświaty ogłasza nabór kandydatów na stanowisko doradcy metodycznego szkół i placówek oświatowych województwa dolnośląskiego.

Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, z siedzibą przy ul. Swobodnej we Wrocławiu, poszukuje doradców metodycznych w następujących specjalnościach: geografia, historia, język angielski, matematyka (szkoła podstawowa), przedmioty artystyczne, psycholog, pedagog szkolny i specjalny, wiedza o społeczeństwie.

Szczegóły: https://www.kuratorium.wroclaw.pl/ogloszenie-o-naborze-kandydatow-do-realizacji-zadan-doradcy-metodycznego-z-dnia-22-kwietnia-2024-r/

Zachęcamy do udziału w naborze i do dołączenia do WCDN!

Konferencja metodyczna dla nauczycieli języka niemieckiego i hiszpańskiego

Wydawnictwo Naukowe PWN organizuje konferencję metodyczną dla nauczycieli języka niemieckiego i hiszpańskiego. W programie m.in. wykład dr Anny Abramczyk „Klucze do kompetencji Twoich uczniów, czyli metodyka kształtowania kompetencji”.

Zachęcamy do udziału 20 kwietnia 2024 r. (sobota), o godz. 10.00 w Q Hotel Plus, przy ul. Zaolziańskiej 2 we Wrocławiu. Czytaj dalej

Badanie potrzeb szkoleniowych

Szanowni Państwo Nauczyciele Szkół i Placówek we Wrocławiu!

Aby móc przygotować odpowiednią ofertę, Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli rokrocznie prosi Państwa o informacje dotyczące potrzeb szkoleniowych.

W tym roku szkolnym ponawiamy naszą prośbę.

Zapraszamy Państwa do wypełnienia ankiety (aktywna będzie do 12.04.2024 r.), zająć powinno to tylko 5 minut.

Link do ankiety –  https://forms.office.com/e/YDBwjNMcyf

Bardzo dziękujemy!

Nowa skrzynka bookcrossingowa na mapie Wrocławia

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i delegacje uczniów na uroczystość otwarcia skrzynki bookcrossingowej obok Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Kwitnąca Dolina” na Popowicach, która odbędzie się
11 kwietnia 2024 roku.

Wydarzenie rozpoczniemy o godz. 11.00 przed wejściem do Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul. Greckiej 59. Stamtąd wyruszymy do miejsca postawienia skrzynki.

Dzięki Polskiemu Związkowi Działkowców – Okręgowi we Wrocławiu
i Zarządowi Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Kwitnąca Dolina”
oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 28 we Wrocławiu skrzynka będzie służyć miłośnikom przyrody i mieszkańcom Popowic.