Wykorzystanie narzędzi 3D i rozszerzonej rzeczywistości (AR) w pracy nauczyciela przedmiotów przyrodniczych

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli do udziału w dwugodzinnych warsztatach z wykorzystaniem łatwych w obsłudze i intuicyjnych narzędzi 3D i AR w pracy nauczyciela przedmiotów przyrodniczych.

Podczas zajęć uczestnicy:

– przy użyciu własnych smartfonów obejrzą modele 3D i AR oferowane przez Google;

– obejrzą modele przyrodnicze przy wykorzystaniu kostek Merge Cube (po warsztacie otrzymają na e-maila bezpłatny szablon Kostki do druku);

– przetestują działanie trójwymiarowych kolorowanek Quiver;

– przetestują działanie trójwymiarowego atlasu anatomicznego Zygote Body.

W programie:

  1. Użycie technologii 3D i AR oferowanych przez Google.
  2. Użycie kostek Merge Cube w celu poznania dostępnych pomocy dydaktycznych (przyrodniczych).
  3. Poznanie i przetestowanie działania trójwymiarowych kolorowanek Quiver.
  4. Poznanie i przetestowanie działania trójwymiarowego atlasu anatomicznego Zygote Body.

Udział w zajęciach kosztuje 30 zł.

Warsztaty zaplanowano 27 kwietnia 2022 roku w godzinach  17.30 – 19.00, we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, sala nr 12.

Zajęcia poprowadzi Olivia Dycewicz, doradca metodyczny (o.dycewicz@wcdn.wroc.pl).

Zainteresowani nauczyciele proszeni są o dokonanie rejestracji na szkolenie pt.„Wykorzystanie narzędzi 3D i rozszerzonej rzeczywistości (AR) w pracy nauczyciela przedmiotów przyrodniczych” do 26 kwietnia 2022 roku na stronie WCDN: https://wcdn.wroc.pl/szkolenia/