Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym. Perspektywa 2022

Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają na bezpłatne seminarium online pt. „Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym. Perspektywa 2022”.

Wydarzenie planowane jest na 29.09.2022 (czwartek), godz. 17.00 – 18.30, na platformie MS Teams i skierowane do nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczących geografii, historii, WOS i HiT.

Celem szkolenia jest poszerzenie wiedzy na temat geografii politycznej Polski oraz rozszerzenie zakresu jej nauczania na lekcjach geografii, historii i wiedzy o społeczeństwie.

I część – wykład wprowadzający na temat geografii politycznej prowadzony przez prof. dr. hab. Marcina Wojciecha Solarza. W trakcie części wykładowej omówione zostaną definicje pojęcia oraz historia subdyscypliny, ze szczególnym uwzględnieniem historii geografii politycznej w Polsce.
II część (45 min.) – warsztaty prowadzone przez dr Adę Górną, w oparciu o materiały edukacyjne opracowane w ramach projektu „Geograficzno-polityczny atlas Polski”.

W trakcie szkolenia zaprezentowane zostaną nowoczesne narzędzia pracy z uczniami, które można wykorzystać zarówno w trakcie lekcji prowadzonych w klasie, jak i tych realizowanych w formie wycieczki terenowej. Proponowane rozwiązania oparte są na różnych metodach pracy ukierunkowanych na rozwój umiejętności krytycznego czytania map i mają na celu zaciekawienie i zaktywizowanie uczniów. W trakcie warsztatu nauczyciele uzyskają dostęp do szeregu darmowych materiałów edukacyjnych, m.in. pierwszego wydania „Geograficzno-politycznego atlasu Polski”, innowacyjnych map przygotowywanych do jego drugiego wydania, wideolekcji oraz scenariuszy lekcji i kart pracy na bieżąco publikowanych na stronie internetowej (http://atlas2022.uw.edu.pl/) oraz profilu Facebook Projektu (https://www.facebook.com/ATLAS2022UW).

 

Zapisy na stronie (kod szkolenia ESK9):  https://wcdn.wroc.pl/szkolenia/

Zapraszamy!