Tramwajowe czytanie po wrocławsku

Zapraszamy na uroczyste otwarcie czytania po wrocławsku w ramach akcji Cały Wrocław Czyta. W tramwaju Czytuś posłuchamy znanych wrocławian.

Spotkajmy się w piątek, 30 września o godz. 10.00 na przystanku obok Opery Wrocławskiej.

Czytamy dla zaproszonych grup dzieci i młodzieży, a także wrocławian (specjalne bilety dla nich będą czekały dwa dni wcześniej w skrzynkach bookcrossingowych na terenie Parku Staromiejskiego i na Pergoli obok Hali Stulecia).

Jest to akcja promująca czytanie wśród dzieci, młodzieży, wrocławian, tym razem ze wspaniałymi partnerami – MPK Wrocław oraz zaproszonymi wrocławskimi twórcami, pisarzami, animatorami kultury i przedstawicielami Rady Miasta: Krzysztof Balawejder Prezes MPK Wrocław, Ewa Wolak Radna Wrocławia, Marta Miniewicz – pisarka, przewodnik po Wrocławiu i Dolnym Śląsku, Agnieszka Urbańska– pisarka dla dzieci i młodzieży, językoznawca, Bożena Pełczyńska – edukator ZOO Wrocław, Jerzy Kumiega – edukator, animator kultury Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej.

Trasa Czytusia to: Opera Wrocławska – Urząd Wojewódzki – ZOO;

ZOO- Urząd Wojewódzki, Opera Wrocławska.

Może spotkacie na trasie zabytkowy, niebieski tramwaj, pięknie udekorowany, z pasażerami zasłuchanymi w opowiadania, legendy o Wrocławiu i nie tylko…

Organizatorzy przewidują jak zwykle miłe niespodzianki dla uczestników.

Do zobaczenia na trasie!