Biologiczno-chemiczne zajęcia w terenie

Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli serdecznie zaprasza nauczycieli biologii i chemii do udziału w Biologiczno-chemicznych zajęciach w terenie. Celem warsztatów jest realizacja treści wynikających z podstawy programowej biologii i chemii poza budynkiem szkoły.

Uczestnicy:

  • Poznają i przetestują aplikacje do rozpoznawania roślin, pomiaru hałasu oraz rozpoznawania głosów ptaków.
  • Wykorzystają skale porostowe w celu oceny zanieczyszczenia powietrza tlenkami siarki.
  • Poznają opłaty za wycinkę drzew i nauczą się obliczać wysokość opłat.
  • Poznają w jaki sposób wykonuje się badanie właściwości sorpcyjnych i pH gleby.
  • Przeprowadzą doświadczenie wykrywające zanieczyszczenia pyłowe w powietrzu.
  • Wezmą udział w projekcie terenowym z ekologii, pracując z wytycznymi przygotowanymi dla uczniów.

Zajęcia zaplanowano na 17 kwietnia 2023 roku w godzinach 16.00 – 18.15 (miejsce spotkania: Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli). Udział w nich kosztuje 60 zł.

Zainteresowani nauczyciele proszeni są o dokonanie rejestracji do 16 kwietnia na stronie WCDN (kod formy ODY4): https://wcdn.wroc.pl/szkolenia/

Warsztaty w terenie poprowadzą doradcy metodyczni WCDN: Olivia Dycewicz, Maria Perłowska. Kontakt mailowy: o.dycewicz@wcdn.wroc.pl lub m.perlowska@wcdn.wroc.pl