Konferencje dla nauczycieli historii, WOS, edukacji regionalnej i HiT

Szanowni Państwo, nauczyciele historii, wiedzy o społeczeństwie,
przedmiotu historia i teraźniejszość, często zastanawiamy się jak historia wpływa na życie społeczeństw? Możemy to obserwować współcześnie bardzo  wyraźnie na całym świecie. Obecnie rola historyka, nauczyciela wiedzy o społeczeństwie jest bardzo istotna w zakresie myślenia krytycznego, wykorzystywania różnorodnych źródeł informacji i ich interpretacji.

Jak co roku zapraszamy Państwa na konferencje otwarcia historii, WOS, edukacji regionalnej oraz analizę matury z historii i WOS 2023.

Mamy nadzieję, że nasze spotkania przy kawie będą dobrym czasem na rozmowę i wymianę doświadczeń edukacyjnych.

Konferencje:

  • 7 września 2023 r. (czwartek), godz. 15.00; Nowa Matura 23 – refleksje po maturze, rekomendacje do pracy z uczniami (nauczyciele historii, WOS szkół ponadpodstawowych, kod formy: ESK31),
  • 11 września 2023 r. (poniedziałek), godz. 16.00; konferencja otwarcia edukacji regionalnej pt. Wrocławskie tematy (nauczyciele wszystkich etapów edukacyjnych),
  • 18 września 2023 r. (poniedziałek), godz. 15.00, konferencja otwarcia dla nauczycieli historii i WOS pt. Nieznane miejsca pamięci w mojej okolicy.

 

Miejsce spotkań: siedziba Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Swobodnej 73a (sala nr 1 na parterze).

Zapisy na stronie WCDN od 1 września  https://wcdn.wroc.pl/szkolenia/

Serdecznie zapraszamy w imieniu Ewy Skrzywanek, konsultanta WCDN.