Dyskusyjny Klub Fotograficzno-Filmowy – sezon 4

W najbliższy piątek 23 września 2022 r. o godzinie 16:00 zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu Malarstwo europejskie. Szesnastu artystów (od Jana van Eycka do Francisa Bacona). Poznamy wydarzenia z ich życia, etapy twórczości plastycznej, najciekawsze obrazy, podejmiemy próbę ich interpretacji oraz odwiedzimy ciekawe muzea Europy.

Uwaga! Dyskusyjny Klub Fotograficzno-Filmowy rozpocznie swoją pracę w nowym miejscu, w auli dla kultury (Zespół Szkół nr 1 przy ulicy Słubickiej 2933).

Będziemy spotykać się co dwa tygodnie w piątki, od września 2022 do maja 2023, od 16:00 do 18:30.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Nauczyciele zainteresowani udziałem w zajęciach rejestrują się na stronie: https://wcdn.wroc.pl/szkolenia/ (kod formy: KPO1). 
Osoby niebędące nauczycielami prosimy o kontakt emailowy:
k.popiel@wcdn.wroc.pl.

Zajęcia będą realizowane w formie pokazu i wykładu z moderowaną dyskusją. Z wykorzystaniem filmów i prezentacji multimedialnej na dwa komputery, odtwarzacz DVD, dwa rzutniki multimedialne i dwa ekrany. Na prawym ekranie filmy dokumentalne (ze zbiorów wideoteki artystycznej prowadzącego Krzysztofa Popiela, konsultanta Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, zajmującego się w swojej pracy wspieraniem edukacji artystycznej i kulturalnej). Na lewym prezentacja w PowerPoint komentująca, wyjaśniająca, zatrzymująca w kadrze. To trochę tak, jakbyśmy czytali historię sztuki i jednocześnie patrzyli i oglądali album malarstwa. Tylko, że to wszystko odbywać się będzie na dużych ekranach i w towarzystwie osób zainteresowanych wspólnym kontemplowaniem piękna.

Spotkania te wpisują się w program rozwijania kompetencji kluczowych zarówno w ramach edukacji szkolnej, jak i strategii uczenia się przez całe życie.
Pozwalają w szczególności realizować pracę nad kompetencjami w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej. Uczestnikami spotkań w poprzednich sezonach byli nauczyciele, uczniowie, studenci oraz grupa wrocławskich seniorów.

Do miłego zobaczenia!