Powstańcza Warszawa a wojenny Wrocław

Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Oddział IPN we Wrocławiu serdecznie zapraszają na certyfikowane, bezpłatne szkolenie, które zaplanowane jest na 23 kwietnia (wtorek) o godz. 14.00 w PRZYSTANKU HISTORIA, przy ul. Jana Długosza 48 we Wrocławiu.

Wykład poprowadzi Pani Kamila Jasińska (IPN we Wrocławiu), której zainteresowania naukowe i edukacyjne skupiają się m.in. wokół tematyki pracy przymusowej w Breslau, historii wrocławskich miejsc pamięci, (nie)znanych i zasłużonych dla Wrocławia postaci. Jest badaczką, popularyzatorką historii Wrocławia, autorką książek, wystaw, audycji radiowych, artykułów o tematyce historycznej.

Celem spotkania jest przedstawienie zagadnień dotyczących exodusu cywilnej ludności powstańczej Warszawy, pracy przymusowej w Breslau w czasie II wojny światowej.

Zachęcamy do udziału, rejestracja (kod formy BKO3): https://www.wcdn.wroc.pl/szkolenia/forma.php?forma=10563

                                                                                                                                            W 2024 roku przypada 80. rocznica Powstania Warszawskiego – największej operacji militarnej Armii Krajowej. Z okazji tej rocznicy IPN przygotował cykl wielu wydarzeń, adresowanych do różnych grup odbiorców i odbywających się przez cały 2024 rok.